Правильне носіння немовлят в слінгу

Носіння в слінг-хустці: міфи та конкретні факти

Попала мені в руки цікава книжка із зовсім новою для мене темою, авторки Евелін Кіркіліоніс, «Добре носити».  Ця книжка це практичний путівник у світі носіння дітей. У книжці можна знайти відповіді на питання: який слінг чи слінг-хустку вибрати для новонародженого, а яку для дитини старшого віку; як носити безпечно; який спосіб носіння вибрати в залежності від віку дитини та потреб батьків.

Хочу поділитися з вами цікавими дослідженнями із книжки про міфи та реальні факти щодо носіння в слінг-хустці.

Міф №1. Шкідливість для хребта

Існує міф, що немовля, у віці до 6 місяців, неможна носити у вертикальній позиції, бо це може нашкодити хребту. Старше покоління стверджує, що вертикальне носіння немовляти, створює навантаження на хребет і це може призвести до сколіозу, кіфозу чи інших порушень постави. 

В дослідженні, в якому було проаналізовано звички понад 600 батьків, не було виявлено зв’язку між носінням немовлят у вертикальній позиції і збільшенням частоти появи аномалій постави або травм хребта. (Джерело: Kirkilionis,Evelin: “Vorteile zum Tragen kommen lassen”. W: Hebammenforum, 14, 2013, s. 6-9)

Також цікавим кейсом є приклад однієї родини. У одного з дітей, яке в середньому носили по 6 годин на день вертикально, пізніше було виявлено легкий сколіоз. То була хвороба родинна із сторони матері, яку лікар кваліфікував як таку, яка не вимагає лікування. Таку ж хворобу було виявлено в наступної дитини, яку не носили вертикально. А у третьої дитини, яку носили по 6 години щодня із перших місяців цієї хвороби не було виявлено. Тобто, як бачимо по прикладі цієї родини, довготривале носіння дитини не мало жодного впливу на розвиток плечей та хребта. (Джерело: Kirkilionis,Evelin: “Das Tragen des Säuglings im Hüftsitz – eine spezielle Anpassung des menschlichen Traglings”. W: Zoologische Jahrbücher, 96, 1992, s. 395-415)

Міф №2. Замало кисню під хусткою

Питання яке задають так само часто як про «пошкодження хребта», то «чи дитина там отримує достатньо повітря?». Дехто навіть стверджує, що дитина в слінг-хустці настільки спокійна, через те що не отримує достатньо повітря і це її заторможує. На питання, чи здорова дитина, яку б у такий спосіб позбавляли повітря справді силіла б так тихо і спокійно, втуляла б носик в маму чи тата, кожен може сам собі відповісти. 

Педіатр Валтраут Штенінг і її колеги з університетської клініки в Кельні показали, що постачання киснем у вертикальному положенні в слінгу не досягає клінічно критичних значень як для здорових недоношених, так і для доношених дітей. Тільки у недоношених дітей насичення крові киснем легко спадає підчас носіння, на 0,8% в порівнянні до вимірів у дітей які лежали у візочку (96,3% проти 97,1%). В тому самому часі, насичення киснем крові здорового немовляти яке перебуває в слінг-хустці у вертикальній позиції не відрізняється від насичення киснем крові немовляти яке лежить у візочку. (Джерело: Stening, Waltraud; Nitsch, Patrizia; Wassmer, Gernot; Roth, Bernhard: “Cardiorespiratory stability of premature and term infants carried in infant slings”. W: Pediatrics, 110(5), 2002.)

Більше на цю тему

В українському перекладі цієї книжки немає, тому надіюся що ці дослідження будуть новими та корисними між українським контентом. 

Якщо ви все ще задумуєтесь чи спосіб носіння немовляти в слінг-хустці є справді безпечним і корисним, то рекомендую прочитати цілу книгу Евелін Кіркіліоніс «Добре носити». Там ви знайдете більше відповідей на ці запитання. Книгу можна знайти німецькою, англійською або польською мовами.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *