Надавно прочитала книжку Оксани Забужко “Найдовша подорож”. Про книгу дізналася на одному із стрімів на ютуб-каналі Рагулівна. Під-час відео-трансляції Тетяна дуже рекомендувала цю книгу для прочитання, тож мені стало цікаво і я її купила. Книга насправді невеличка, на нецілих 200 сторінок і то дуже виликим шрифтом.
Загальне враження від книги
Мені сподобалася книга. Дуже багато історичних фактів, які пов’язують історію України з росією; багато думок і висновків від авторки щодо подій; багато пояснень спрямованих саме на іноземну аудиторію. Я цю книгу купила в польському перекладі, і надіюся що її прочитають в моєму найближчому оточенні щоб зрозуміти краще ситуацію в Україні.
Дуже важливо розуміти, що ця книга – це не підручник із історії України, і не варто шукати тут докладного опису історичних подій в хронологічному порядку. “Найдовша подорож” це про переживання авторки, про висновки які вони витяла із історії України та свого власного досвіду. В книзі дуже відчутно, що писала Оксана Забужко її передовсім, щоб донести до іноземнців, що Україна – не росія, що ми не братні народи, що ми різні.
Де можна послухати огляд книги
Прочитавши книгу, я помітила багато негативних коментарів щодо неї і мені стало цікаво прослухати, що ж про неї говорять експерти.
Знайшла дуже цікавий відео огдляд книги на ютуб-каналі Шалені авторки. Додаю сюди посилання на відеоогляд книги “Найдовша подорож”. Але одразу попереджаю, що це відео містить спойлери, тому краще переглянути його після прочитання книги.
Коментарі з GoodReads
Тут хочу додати кілька скріншотів з коментарями із сайту goodreads.com, на якому я зазначаю всі книжки які прочитала. Я теж часто люблю писати там відгуки до книжок. Додаю 3 позитивні та 3 негативні відгуки.
Почнемо з позитивних відгуків:
Відгук 2. За кілька днів я перечитала цей есей кілька разів, а гортала десятки разів.
Але хочу щоб ви звернули увагу і на відгуки читачів, яким ця книга не сподобалася:
Відгук 5. Мені незрозуміло, для кого писалася ця книжка.
Висновки
Як бачимо із відгуків, ця книга викликає як захоплення так і обурення. Особисто я вважаю, що такі книги мають писатися, щоб люди могли читати про події, які привели до таких страшних наслідків, як війна. І не завжди це мають бути історичні факти, важливо теж чути голоси людей із різних сторін. Когось війна застала вдома, когось закордоном; кожен по-різному реагує на такі події. Не завжди правду можуть описати тільки ті, хто на передовій.
Залишити відповідь