Цього року хотіла до Великодня вишити новий великодній рушничок на кошик. Але, на жаль, уже бачу що не встигаю вишити. Я думала, що він такий маленький і щоб його вишити, мені вистачить і двох тижнів. Вже минув місяць, а я навіть однієї сторони рушничка не вишила.
Поки планувала, роздивлялася різні ідеї, порівнювала, вибирала. І зараз хочу показати ідеї, які мені сподобалися найбільше.
Варто почати із того, що я хотіла коли вибирала вишивку на рушничок:
- По-перше, я хотіла щоб на рушничку був зображений стародавній орнамент. Так, щоб він виглядав як дуже-дуже старий, ніби й справді переходив з покоління до покоління.
- По-друге, мені дуже подобається як розкривається оранжевий і жовтий кольори на темному полотні – складається враження, ніби вишивка світиться.
- По-третє, я досить довго думала над тим, чи на великодньому рушничку повинна бути зображена великодня символіка: писанки, паска, написи «Христос Воскрес» та «Воістину Воскрес». Чи можна тільки геометричний орнамент?
Задаючи собі питання описані вище, мої пошуки мене привели до таких схем:
- Рушничок «Яворівські пташечки»
Цей рушничок відповідав моїй першій вимозі – старовинний орнамент. Рушничок, який я знайшла на Фейсбук сторінці «Лелітка». Основу цього рушничка складають пташечки із стародавньої яворівської вишитої сорочки. Автори настільки вміло поєднали старовинну вишивку із геометричними візерунками, що рушничок получився дуже сучасний.
2. Рушничок гуцульський
Наступний рушничок який я знайшла відповідав моїй другій вимозі – основні кольори вишивки: оранжевий і жовтий. Цей рушничок знайшла на сторінці інтернет-магазину «Магія візерунку». Я назвала цей рушничок гуцульським, через кольори в яких він виконаний. Хоча на рушничку швидше за все вишиті не гуцули, бо одяг більше нагадує центральну Україну.
3. Рушничок «Воїни світла»
Коли побачила цей рушничок, то зрозуміла що вишивка може бути не тільки памʼяттю нашого минулого, але й розказувати про історію сьогодення. Схему до цього рушничка знайшла на сайті МегаОберіг. Цей рушничок допоміг мені зрозуміти, що великодні мотиви на рушничках можуть бути дуже різні.
4. Рушничок із львівськими левами
Ще один великодній рушничок побачила на сторінці Уляни на Інстаграмі. Це була відповідь на моє третє питання: великодні рушнички можуть бути просто рушничками, без вишитих писанок, без вишитих пасок. Може бути просто геометричний візерунок, і це теж виглядатиме дуже круто.
5. Великодній рушничок, який я вибрала
Так як я уже згадувала на початку, свій рушничок я не встигаю вишити, тому поки-що не показуватиму що саме вибрала. Напиши тільки що вишивка на сірому полотні (для ефекту давнини), в оранжевих, жовтих та зелених кольорах, без великодньої символіки, з геометричним орнаментом. Коли рушничок буде готовий то обов’язково опублікую його фотографію. Схему рушничка я знайшла у журналі “Українська вишивка”.
Надіюся ще підготувати цього року писанки для всіх хто розділить зі мною святковий великодній обід. Останні декілька років я створила маленьку традицію і малюю перед Великоднем українські писанки. Цього року планую писати не українські писанки, а видряпувати шльонські крошонки. Якщо получаться, то обов’язково напишу про це статтю.
Залишити відповідь